975x100 Reklam Alanı

YAZARLAR

Aşkım Kapışmak ve Deniz Akkaya ile "İlişkiler Komedisi" beğenildi


Kadın-erkek ilişkilerini mizahi ve farklı bir dille anlatan stand-up gösterisi "İlişkiler Komedisi" ile Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde Antakya izleyicisinin karşısına çıkan Aşkım Kapışmak ve Deniz Akkaya izleyenlerden tam not aldı. Turne programı Gökçe Yalçın tarfından düzenlenen, Batur mühendislik , Canli haber ve Gok-dil yabanci dil kurslari sponsorluğunda Mari Köşkeroğlu tarafından organize edilen oyun beklendiği gibi kapalı gişe oynadı.
 

Başkan Savaş:“Halhalı Zeytinine Sahip Çıkacağız”


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası’nı bu yıl ilginç bir etkinlikle kutladı. Zeytincilik kenti Hatay’da yerli zeytin ağacı türlerinin azalmasına dikkat çekmeyi amaçlayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bölgemize özgü Halhalı türü zeytin fidanlarını toprakla buluşturdu.
 

Bir meslek daha yok oluyor…


Gelişen teknoloji ve değişen alışkanlıklarla birlikte birçok meslek gibi ayakkabı tamirciliği de yavaş yavaş tarihe karışıyor.
 

İstikbal’de fırsat şöleni devam ediyor…


Mobilya sektörünün lider kuruluşu olmayı başaran İstikbal Mobilya, tüketici odaklı yaklaşımıyla 31 Aralık’a kadar yüzde 50’ye varan indirimlerle müşterilerini bekliyor.
 

Kırıkhan Müftülüğünden “Geç Kalma Genç Gel” Konulu Konferans…


Kırıkhan müftülüğü 2015 yılı eylem planı çerçevesinde bayanlara yönelik düzenleyeceği seri konferanslardan ilkini büyük bir katılımla gerçekleştirdi.
 

Selden zarar gören yollar onarılıyor


Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışlar nedeniyle zarar gören çevre mahallelerdeki yollarımız Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince onarılıyor.
 

AAKD’den muhteşem konser…


Aalen Antakya Kültür Derneği(AAKD) tarafından şehrimizdeki barış ve huzur ortamının sağlanmasında büyük emekleri olan Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci onuruna muhteşem bir konser düzenlendi. Konser müzikseverlerden büyük ilgi gördü.
 

Çirkin; “Bu Bayrak Yere Düşmez”


Milletvekili Çirkin, Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti
 

Vakıflar üyelerini seçti…


Hatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı STK'lardan seçilmek üzere 2 üye Antakya ve Defne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı STK'lardan 1'er üyesininin seçimi yapıldı.
 

Başkan Kimyeci; “Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci 5 günde 40 mahalle ziyareti programı kapsamında Demirköprü Muhtar Abdurrahman Çetiner ilkokulunu ziyaret etti.
 

Başkan Yaman okul ziyaretlerine devam ediyor…


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, beş okulu daha ziyaret etti. Defne Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı meclis üyelerinin de katıldığı okul gezileri programı dahilinde bu kez; Tavla Ahmet Edip Rende İlk ve Orta Okulu, Hancağız 23 Temmuz İlkokulu, Yeniçağ İlk ve Orta Okulu, Büyükçat İlk ve Orta Okulu ziyaret edildi.
 

Kumlu’ya kentsel dönüşüm müjdesi


Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kentsel Dönüşüm Projesinin Kumlu’da uygulanabileceğini müjdeledi.
 

Başkan Kimyeci Antakya’yı adım adım dolaşıyor


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci icraatları yerinde denetlemek, vatandaşların sıkıntılarını, Antakya Belediyesi’nden beklentilerini dinlemek ve çözüm yolları hakkında istişarelerde bulunmak amacıyla çıktığı mahalle ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor.
 

Batuhan Döner, Hatay'ın gururu oldu..


Hatay il öğrenci seçimlerine aday olan Batuhan Döner Hataylı öğrencilerin sesi olarak, Hatay İl Öğrenci Meclis Başkanı oldu.
 

Antakya Belediyesi Zabıta Ekipleri denetimleri arttırdı


Yılbaşına günler kala Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimleri arttırarak, vatandaşın sağlığını bozacak gıdaların üretim ve satışı noktasında göz açtırmıyor.
 

“Sezon sonunda gülen taraf Hatayspor olacak”


Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Hatayspor’un Ankara’da oynadığı Bugsaşspor maçını kazanarak ilk yarıyı galibiyetle kapamasının sevinç ve mutluluğu içinde olduklarını ifade ettiler.