Hatay Kardeşlik Sofrası’nda buluştuBaşkan Kimyeci,Yeni Arkeoloji Müzesi Ve St.Pierre Kilisesi  Kent Turizmine Önemli Katkı SağlayacakBaşkan Kimyeci Kadir Gecesi’ni KutladıBaşkan Kimyeci İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı DağıttıTortop,En yüksek mertebeye uaşan evlatlarımızı anıyoruz”Kırıkhan da bayramlık kömbe hazırlığı sürüyorÇankaya,Tarihsel ve kültürel zenginliklerimi gelecek nesillere bırakmak hepimizin sorumluluğudurKadiroğlu,Şekerleme cari açığın ilacıBelen kanalizasyon inşaatı yapım işi tüm hızıyla sürüyorKerimoğlu,Okul eğitimlerimizi istenilen düzeyde yapmayı amaçlıyoruzUrhan: “İnsanlık vicdanı galip gelecek,  israil vahşeti bitecek”Yaman,Hep birlikte Defne ilçesini geliştireceğiz20 bin şirkete e-Defter zorunluluğu geliyor

YAZARLAR

BELEN KAYMAKAMINDAN GAZİLERE ZİYARET


Belen ilçe kaymakamı Abdülaziz AYDIN beraberinde İlçe emniyet müdürü ve garnizon komutanı Muharip gaziler Antakya şubesine iadeyi ziyarete bulundu.
 

TOPLUMSAL GELİŞİM MERKEZİ TEMELİ ATILDI


Dörtyol’a bağlı Yeşilköy Beldesi’nde 28 bin metrekare açık alan ve 3000 metrekare kapalı alana sahip Toplumsal Gelişim Merkezi’nin Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.
 

MAKİNELER SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ


Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca alımı gerçekleştirilen Çapa Makineleri ve Ekipmanları yapılan törenle sahiplerine teslim edildi.
 

BAŞKAN SAVAŞ, HATAY’IN HER NOKTASINDA BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANIYOR
Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yerel seçim çalışmalarını düzenlenen miting, toplantı ve ev ziyaretleri ile sürdürdü.
 

Lekesiz, Belediyeler çiftçiyi teşvik etmeli


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ı ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.
 

PARKE TAŞI DÖŞEME İHALESİ YAPILDI


İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kilitli parke taşı döşenmesi yapım işi ihalesi yapıldı. Belediye Brifing Salonu’nda düzenlenen ihaleyi, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek de izledi.
 

VÜCUT DİRENCİ İÇİN VİŞNE VE VİŞNE SUYU


Yaz aylarında terleme ile vücutta yüksek oranda sıvı kaybının yaşandığını belirten Uzman Doktorlar, yaz aylarında düşen direnci artırmak için günde bir bardak vişne suyu tüketilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 

HABİB-İ NECCAR CAMİSİNDE AŞUR DAĞITILDI


Medeniyetlerin beşiği, hoşgörünün başkenti Hatay’da Muharrem ayı bereketi sürüyor.
 

POLİS-VATANDAŞ DAYANIŞMASI BÜYÜYOR


Hatay’ın İskenderun İlçesinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik birimi ekipleri ramazan dolayısıyla belirlediği yoksul düşkün ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli gıda maddelerinin yer aldığı yardım paketi ulaştırdı.
 

ENERJİ KATİLİ NASIL OLUNUR?


Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) ev sahipliğinde TÜBİTAK yetkililerinin katılımıyla Antakya''da “Enerji katili nasıl olunur?” teması üzerinde toplantılar gerçekleştirildi.
 

GÖNÜLLÜ DESTEKÇİ BENGİSU DERNEĞİ


Antakya Bengisu Derneği üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek üyeleri, Başkan Savaş’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yardıma muhtaç ailelere, eğitim alanında talebelere gönüllü olarak destek verdiklerini ifade ettiler.
 

DOĞA İÇİN ÇAL GURUBU BUGÜN ANTAKYA DA


“05 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında MC 1100 organizasyonunda Antakya’ya gelen Doğa için çal ekibi ,Antakya çevre koruma derneği desteği ile önce fidan dikimi etkinliği ve sonrasında güzel bir konser ile sevenlerine unutulmaz bir gün yaşatacak.
 

YAYLADAĞLILAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN BAŞKAN SAVAŞA ZİYARET


Yayladağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundular.
 

YAYLADAĞI’NDA ÇİLEK HASADI…


“Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, çiftçimizin yüzünü güldürdü”
 

MAHARETİNİ ATAYURDUNA TAŞIDI


Almanya’da doğup büyüyen ve eğitimini yapan İskenderunlu Sedat Bavatur, yaptığı yatırımla doğduğu yerin unlu mamullerini ata yurduna taşıdı.Ailesinin gurbetçi olarak gittiği Almanya’da doğup büyüyen Sedat Bavatur, inşaat üzerinde gördüğü eğitimin ardından izinli olarak geldiği memleketi İskenderun’da eşi ve çocuklarının alıştıkları Alman usulü unlu mamullerin bulunmamasından dolayı yaptığı fikir jimnastiği ile böyle bir sektöre girme kararı aldı.
 

Vali Lekesiz, İlimizde Yürütülen Spor Hizmetlerini Anlattı
Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda ilimizde yürütülen spor hizmetlerini anlattı.
 

RAMAZAN FIRSATÇILARINA TAVİZ YOK


Halkın sağlığını korumaya yönelik rutin denetimlerini aralıksız sürdüren İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan dolayısıyla gıda üretim ve satışına yönelik faaliyet gösteren işletmelerin denetimlerini sıklaştırdı.
 

Bu ilçedeki sorunları ben bilirim


Aslan, Samandağ ilçesinin mevcut sorunlarını bildiğini belirterek,” İskenderun’u bugün geldiği noktalara getirirken iktidarın gücü ile bir şeyler yapmadık. Kendi plan ve projelerimizi uzman kadromuz ile hayata geçirmeye çalıştık. Bunu da başardık. Samandağ’ın da sorunlarını çok iyi biliyorum. Birçok eksikliğinizin olduğunu görüyorum.” dedi.
 

ULU CAMİDE AŞURE BEREKETİ


Hatay İl Müftülüğü ve Antakya Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Ulu Cami’de öğle namazının ardından vatandaşlara aşure ikram etti.
 

REYHANLI BELEDİYESİ’NDEN İFTAR YEMEĞİ


Reyhanlı Belediyesi Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin ev sahipliğinde Reyhanlı ilçesinde ki Saklı Bahçede iftar yemeği verildi.
 

KIRIKHANA BÜYÜK YATIRIM


2007 yılında Koruma Şirketler Grubu tarafından Kırıkhan’da kurulan Klor Alkali Tesisi üretim kapasitesini artıracak ilave elektroliz ünitesi açılışını 16 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’te gerçekleşiyor.
 

500 KOMBİNEDEN 150 KALDI


Geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan “500 Gönüllüye 500 Kombine” projesi, kombinelerin baskıdan çıkmasının ardından satışlara başlandı.
 

HATAY’I KRIŞTIRMAK İSTEYENLER BOŞUNA HEVESLENMESİN


Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Bugün Tv’de Haber-Aktüel Programı’nın canlı yayın konuğu oldu Savaş katıldığı programda, “Hatay insanı birbirine sevgiyle bağlıdır. Hatay’ı özellikle dinsel, etnik ve mezhepsel yönden karıştırmak isteyenler boşuna heveslenmesinler” dedi.
 

KIRIKHANSPOR’DAN İKİ TRANSFER DAHA


Nevşehir Avanosta kamp çalışmalarını devam ettiren Kırıkhansporda eksik görülen mevkilere oyuncu transferi sürüyor. Kırıkhanspor 2.ligde forma giyen 2 futbolcuyla dün sözleşme imzalayarak renklerine bağladı.
 

CHP ADAY ADAYLARI BAŞVURUSUNDA SON TARİH 31 TEMMUZ


CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere katılacak belediye başkan aday adayları ile belediye meclis aday adaylarının başvurularını en geç 31 Temmuz tarihine kadar yapmaları gerektiğini bildirdi.
 

Turunçgil sorunlarına yeterince inilemedi
TMMOB-ZMO Hatay Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi ve Tarım Danışmanı Hamdi Tanju Katipoğlu Adana’daki AKİB’in çalıştayında turunçgil sorunlarına yeterince inilemediğini öne sürdü.
 

İŞSİZLİK GEÇEN YILA GÖRE ARTTI


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Hanehalkı İşgücü İstatistikleri, Ağustos 2013” sonuçlarına ilişkin TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından basına bilgilendirme yapıldı.
 

Lekesiz 2013 yılı değerlendirmesini gerçekleştirdi


Lekesiz, Antakya Oteli’nde gerçekleştirdiği 2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı''nda yaptığı konuşmada, Hatay''da, tüm kurum ve kuruluşlarla eğitimden sağlığa, güvenlikten alt yapıya her alanda çalışmaların titizlikle devam ettiğini söyledi.
 

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısını yaptı8 maddelik olağan gündemle toplanan Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi''nin açılış konuşmasını yapan Başkan Savaş, Hatay BŞB Meclisi''nin özelde hemşerilerine genelde ise Türkiye''ye hayırlar getirmesini temenni etti.
 

KADIN AİLE DANIŞMA VE ÜRETİM MERKEZİ AÇILDI


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin, bazı incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere geldiği Hatay’da Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte Kadın Aile Danışma ve Üretim Merkezi (KADHİM)’nin açılışını gerçekleştirdi.
 

ÇOCUKLARA EL YIKAMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANDIRILIR?


Çocuklarda el temizliği sağlıklı bir yaşam için önemli bir unsurdur. Tuvalet ihtiyacının giderilmesi, yemek yeme veya oyuncaklarla oynamalarına kadar çocuklarımızın günlük tüm işlerini elleriyle yaptığını düşünürsek, sık sık yıkanmayan ellerin çocuklarımızın sağlığı açısından tam bir tehdit kaynağı olduğunu söylemek yanlış olmayacak.
 

KUSEYRİ:“HATAYSPOR’UN HER ZAMAN YANINDAYIZ”


TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurul Üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri Hatayspor Başkanı Jan Baram’ın futbolculara verilecek şampiyonluk primi ile
 

CİĞERLERİMİZ YANDI


Belen ilçesi Şenbük Yaylası ve Çakallı mevkiinde Salı günü saat 16.00 civarında çıkan orman yangını şiddetli rüzgarın da etkisiyle etkisini artırdı.
 

İSKENDERUNDA KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR


İskenderun’da altyapı çalışması tamamlanan ara cadde ve sokaklarda kilitli parke taşı döşeme çalışması devam ediyor. Gürsel ve Mustafa Kemal Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşeme çalışması tamamlandı.
 

MKÜ BİLİM VE DOĞA VARLIKLARI MÜZESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI


Müzeyle Bilime ve Kültüre Karşı İlginin Artması Hedefleniyor
 

CHP 25 Belediyeyi yüzde ikiden az oyla kaybetti


CHP''nin raporuna göre, Ankara ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinin de aralarında bulunduğu toplam 25 belediye yüzde 2''den daha az oyla kaybedildi.
 

Hatay İçin Avrupa Birliği (AB) Ortak Tarım Politikası Semineri
''Hatay İçin Avrupa Birliği (AB) Ortak Tarım Politikası'' konulu seminer, 24 Şubat 2014 Pazartesi günü İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 

YİBO En Kaliteli Eğitim için incelendi


Hatay’ın en kaliteli okulu seçilen Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu, Türkiye genelinde ilk 10′a kalarak birincilik için görücüye çıktı.
 

Çiftçide büyük endişe

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava çiftçileri endişelendirmeye başladı.
 

Trafik Güvenliği sorunu masaya yatırıldıKırıkhan’da ‘Trafik Güvenliği sorununa bakış açısı ve çözüm önerileri’ paneli Öğretmenevinde yapıldı
 

GİZMO’NUN BURNUNDAN KAÇMADI


İskenderun gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat Müdürlüğü’nde görevli Gizmo isimli özel eğitimli köpek koklayarak 41 bin 500 TL değerinde kaçak sigara ele geçirdi.
 

BAKANLAR GİTTİKTEN SONRA BİRARAYA GELEBİLDİLER


Antakya Belediyesi’nin kardeş şehri Almanya’nın Aalen kentinden gelen heyeti Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in burada olması sebebiyle ilgilenemeyince Başkan Vekili Serdar Güven ağırlamıştı. Daha sonra Aalen heyeti gerçekleştirdikleri ziyaretle Başkan Savaşla biraraya geldi.
 

“BAŞBAKAN ‘BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR’ANLAYIŞINDA HARAKET EDİYOR”


CHP Hatay Milletvekili Av.Refik Eryılmaz, Tunceli Milletvekili Av.Hüseyin Aygün ile Meclis''te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın, ''O malum Tunceli Milletvekili başta olmak üzere CHP vekilleri, Suriye''deki diktatör, zalim rejimin temsilcisi gibi davranıyorlar'' açıklamasına tepki gösterdi.
 

ÖĞRETMENLERİMİZ KUŞKUSUZ EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR


CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Eryılmaz: “Her koşulda görevlerini yerine getirmek üzere yılmadan çaba sarf eden öğretmenlerimiz kuşkusuz en değerli varlıklarımızdır.”dedi.
 

HATODERDEN SABAHATTİN YILMAZA ZİYARET


HATODER(Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği)Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Dernek Genel Sekreteri Esen Vural ile birlikte Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Sabahattin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
 

DERSANELERİN KAPATILMASI HUKUKSUZLUKTUR


Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av.Muhammet Çakır “Dershanelerin kapatılması hukuksuzluktur. Başta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi olmak üzere Anayasa’ya ve mer’i mevzuatımıza aykırıdır.”
 

İSKENDERUN’DA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


İskenderun Belediyesi, Çankaya Mezarlığı’nda ağaçlandırma çalışmasını sürdürüyor. İskenderun Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekiplerince, Çankaya Mezarlığı’nda yeni açılan adalara ağaçlandırma çalışması yapılıyor.
 

Lütfü Savaş yarın Hatay Günleri’ne katılacakBugün mazbatasını alacak olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yarın İstanbul''a gidecek
 

Hatayspor 3. tura yükseldi


Türkiye kupası 2. tur elemelerinde ilimizi temsil eden Hatayspor, deplasmanda karşı karşıya geldiği Osmaniyespor 2011’ i 1-0 yenerek 3. tura yükseldi. Kurada, bal liginden mücadele eden Osmaniyespor 2011 ile eşleşen Bordo Beyazlı temsilcimiz, deplasmanda olmasına rağmen sahaya rahat çıktı. Yaptığı pas ve ataklarla adeta oyuna hükmeden Hatayspor, iyi oyunun meyvesini erken aldı ve 37. dakikada Volkan Serim’in golü ile 1-0 öne geçti. Rakibin baskılarına rağmen gayet rahat bir maç yapan Hatayspor ilk yarıda soyunma odası 1-0 galip gitti.
 

HATAYSPOR’DA İMZALAR PEŞ PEŞE


Jan Baram Başkanlığındaki Hatayspor yönetim kurulu, daha güçlü bir takım oluşturma adına dış transferde nokta atışlarına devam ediyor.
 

HATODERDEN ANLAMLI ZİYARET


HATODER Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Altınöz, Genel Sekreter Esen Vural ve beraberindeki heyetle birlikte Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Defne Kaymakamı Sayın Hakkı Uzun’u makamlarında ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.
 

Antakya Kına Gecesi Ekibi İstanbulluları Coşturduİstanbul''da Hatay Günleri devam ediyor
 

ÇİNÇİN,AÇIKLAMALARA CEVAP VERDİ


Hatayspor Eski Başkanı Ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin,Hatayspor Başkanı Jan Baram’ın Yapmış olduğu basın açıklamasına cevaben bir basın açıklaması yaptı.Çinçin:“ Hatayspor Başkanı Sayın Jan Baram tarafından yerel basınımızda yapılan açıklamaları üzüntü ile okudum ve bu asılsız iddialara karşı cevap verme gereğini duydum.”dedi.
 

MİLLİ KALECİ GÜLÜM’DEN, SAVAŞ’A ZİYARET


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yıldızlar Su Topu Yüzme takımında faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde Milli Takım seçmelerine davet edilen üç sporcudan biri olan ve Su Topu Milli Takımı kaleciliğine seçilen Fırat Gülüm, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu.
 

Yavuz, ‘Belediyenin borcu 49 milyon’
''Yasak olmasına karşın son süreçte belediyeye işçi doldurulmuş''.Diğer taraftan Kurtlusoğuksu Belediyesinin 1 milyon 350 bin tl. borcuyla beraber Kırıkhan Belediyesini borcunun 50 milyon 350 Tl. olduğu belirtildi.