Hatay Büyükşehir Belediye Minikler Sutopu takımına Atlantis’te moral gecesiBayraktar,Don ve kuraklık kovan verimini düşürdüKerimoğlu,Hastalarımız hayal ettiği yaşamı çizmektedirAntakya’ya saniyede 60 litre daha su ulaşacakHayad Derneği,Su sıkıntısı yaşayan Suriyelilere hizmet veriyoruzBitmez,Saadet Partisi’nin mecliste olmasına Türkiye’nin ihtiyacı vardırHacıbektaş’ta Nebih Nafile Konseri…Gülen,Hukuka aykırı atamalarla adeta kıyım yapılmaktadırPrime Mall Antakya’da geleneksel tavla turnuvasıKulüp Başkanları Kızılcahamamda bir araya geldiKerimoğlu: “Eğitim alanlarımıza köyler de dahil edilmeli”Ayhan Kara Vakfından öğrencilere destek bursuTuncay, “Torba Yasa ülkeye hiçbir kazanım sağlamamıştır”

YAZARLAR

KIRIKHANSPOR’DAN İKİ TRANSFER DAHA


Nevşehir Avanosta kamp çalışmalarını devam ettiren Kırıkhansporda eksik görülen mevkilere oyuncu transferi sürüyor. Kırıkhanspor 2.ligde forma giyen 2 futbolcuyla dün sözleşme imzalayarak renklerine bağladı.
 

Üreten kadınlar sergisi


Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Projeyi, SODES''le beraber yürütüyordu.
 

KOKUSEVER’DEN, ANTAKYA TEMİZLİK DERNEĞİNE ZİYARET


Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Hakan Kokusever ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Antakya Temizlik İşçileri Derneği Başkanı Metin Taşçıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
 

Meyan şerbetini bir de Mehmet Sürmeli’den için…


Antakya’da bedensel engelli Mehmet Sürmeli, yaz sezonu boyunca meyan şerbeti satarak geçimini sağlarken, ekmek kazanmanın önünde hiçbir şeyin engel olmayacağını herkese kanıtlıyor.
 

Haydi Pedal Çevirmeye


Hatay Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 25 Mayıs Pazar günü Sinanlı kavşağından Kuzeytepe kavşağına kadar olan çevre yolunda bisiklet binme turu düzenlenecektir.
 

VÜCUT DİRENCİ İÇİN VİŞNE VE VİŞNE SUYU


Yaz aylarında terleme ile vücutta yüksek oranda sıvı kaybının yaşandığını belirten Uzman Doktorlar, yaz aylarında düşen direnci artırmak için günde bir bardak vişne suyu tüketilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 

GÖNÜLLÜ DESTEKÇİ BENGİSU DERNEĞİ


Antakya Bengisu Derneği üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek üyeleri, Başkan Savaş’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yardıma muhtaç ailelere, eğitim alanında talebelere gönüllü olarak destek verdiklerini ifade ettiler.
 

MKÜ'ye 8.598 öğrenci


YGS ve LYS sonuçlarını açıklayan ÖSYM, 2014 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu da dün yayınladı.
 

Kaybedeni Olmayan YarışmaTürkiye, genelinde düzenlenen ve 174 bin 399 kişinin başvurduğu Kur’an-ı Kerim Meali bilgi yarışması düzenlenen sınavla tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirildi. Hatay genelinde 7 ilçede gerçekleştirilen yarışmaya 1090 kişi iştirak etti.
 

MEMUR-SEN TALEPLERİ SIRALADI


Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği gerçekleştirdikleri basın toplantısıyla 2014-2015 yıllarını kapsayan Memur-Sen Konfederasyonu’nun genel toplu sözleşme taleplerinin bir bölümünü kamuoyuyla paylaştı.
 

Emniyet neden önlem almıyor


Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli mültecilerin, Suriyeli plakalı binlerce araçla kural tanımaksızın seyir halinde olmaları trafikte teröre neden oluyor.
 

TÜRKMENLERE “HAYAD” YARDIMI


Hatay Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HAYAD) Suriye’de bulunan Türkmenlere gıda, giyecek ve sinek ilacı yardımında bulundu. AYAD Derneği tarafından 1 kamyon gıda, giyecek ve sinek ilacı Suriye’de bulunan Türkmenlere gönderildi.
 

URHAN:BAŞÖRTÜSÜNE SALDIRILAR, YAPANLARIN YANINA KAR KALMAMALI


Memursen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan ODTÜ’de kayıt yaptırmaya gelen başörtülü öğrencilere yönelik yapılan sözlü ve pankartlı saldırıyı kınadı. “İlim yuvası olması gereken üniversitelerimizde hala başkasının özgürlüğüne, inancına tahammül edemeyen insanların bulunması bizleri derinden üzmektedir.”dedi.
 

KAMU-SEN TOPLANTISI RECEP TUNCAY’IN KATILIMIYLA YAPILDI


Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcileri toplantısı Hatay İl Temsilcisi Recep Tuncay’ın da katılımı ile Ankara''da yapıldı.
 

Kumlu’da Tıbbi ve Aromatik Bitkiler gezisi düzenlendiKumluda “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” kursuna katılan kursiyerlere Tıbbi ve Aromatik Bitkiler gezisi düzenlendi.
 

TOPLUMSAL GELİŞİM MERKEZİ TEMELİ ATILDI


Dörtyol’a bağlı Yeşilköy Beldesi’nde 28 bin metrekare açık alan ve 3000 metrekare kapalı alana sahip Toplumsal Gelişim Merkezi’nin Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.
 

Başkan Savaş,Hatay’ı geliştirirken insanların huzuruna da önem vereceğiz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun İlçesi’nin mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların isteklerini dinleyip, vatandaşlarla birlikte çözüm yolları aradı.
 

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ GÖRKEMLİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ


Bahçeşehir Koleji, Türkiye genelindeki 94. kolejini Belen’de hizmete açtı. Bahçeşehir Koleji, İskenderun ile Belen arasındaki doğa ile iç içe olan bölgede yapılandırarak hizmete açtı. Görkemli bir törenle hizmete giren kolejin açılış törenine katılım oldukça yüksek oldu.
 

KAYMAKAM YÖNDEN’DEN İTSO’YA ZİYARET


Erzin Kaymakamı İskenderYönden, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.
 

HAGİAD Başkan Adayı Zekiye Çankaya : “HATAY’IN EKONOMİSİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”


Hatay Genç İş Adamları Derneği’nin (HAGİAD) yeni dönem başkan adayı, ilk kez bir bayan oldu. HAGİAD’ın ilk ve tek bayan yönetim kurulu üyeliğinden başkan adaylığına adım atan kişi; Zekiye Çankaya oldu.
 

GİZMO’NUN BURNUNDAN KAÇMADI


İskenderun gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat Müdürlüğü’nde görevli Gizmo isimli özel eğitimli köpek koklayarak 41 bin 500 TL değerinde kaçak sigara ele geçirdi.
 

Türkiye Beşincisi Hatay Fem Dershanesi’nden…


2014 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçları açıklandı. Buna göre Hatay Reyhanlı FEM Dershanesi öğrencisi Abdurrahman Dilmaç Türkiye 5.si derecesini elde ederek önemli bir başarıya imza attı.
 

Litvanya ve Polonyalı öğrenciler MKÜ’de


Erasmus programı kapsamında, Litvanya’nın Vytautas Magnus Üniversitesi’nden Prof. Dr. Saulius Satkauskas ve Polonya’nın Silesia Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Adam Pluszczyk Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünü ziyaret etti.
 

SU ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI


İskenderun’un su sorununu kökten çözecek, halkı musluktan sürekli akan ve içilebilir suya kavuşturacak olan yeni içmesuyu şebeke boru döşeme çalışmasında sona yaklaşıldı.
 

Kerimoğlu’ndan Savaş’a ziyaret…


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, yönetim kurulu üyeleri Fatih Altınöz, Esen Vural, Esra Vural, Denetleme Kurulu Başkanı Dr.Gönül Oktay ve dernek üyeleri Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
 

İbrahim Gül, ‘Her şey güzel olacak demekle, güzel olmuyor’
MHP İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül önceki gün ilk mitingini Fatih Sultan Mahallesi (Orhantepe)’de gerçekleştirildi. Mitinge eşi ile birlikte gelen İbrahim Gül’e coşkulu kalabalık sevgi gösterileriyle selamladı.İbrahim Gül burada yaptığı konuşmada unutulmuş kaderine terk edilen Fatih Sultan mahallesini bilmeyenler olduğunu belirterek, ‘Atasını bilmeyenler atasının isminin olduğu mahalleyi de unuturlar’ diyerek yerel iktidara gönderme yaptı.
 

Hatayda Elektrik Sorunu masaya yatırıldı


İlimizde yaşanan elektrik kesintileri başta olmak üzere, abonelik işlemlerinde ve arıza gidermede yaşanılan sorunlar masaya yatırıldı ve çözüm önerileri dile getirildi.
 

Reyhanlı olayı ile ilgili iddia ortaya atıldıReyhanlı''yla ilgili atılan o iddiaya Dışişleri Bakanlığı''ndan yalanlama geldi.
 

Ehliyet alacaklara kötü haberBugünden itibaren ehliyet için başvuranlar parmak izi belgesi vermek zorunda.
 

ÇOCUKLARA EL YIKAMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANDIRILIR?


Çocuklarda el temizliği sağlıklı bir yaşam için önemli bir unsurdur. Tuvalet ihtiyacının giderilmesi, yemek yeme veya oyuncaklarla oynamalarına kadar çocuklarımızın günlük tüm işlerini elleriyle yaptığını düşünürsek, sık sık yıkanmayan ellerin çocuklarımızın sağlığı açısından tam bir tehdit kaynağı olduğunu söylemek yanlış olmayacak.
 

SAVAŞ DEĞİL BARIŞ İSTİYORUZ


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla CHP Hatay İl Başkanlığınca Atatürk anıtına çelenk konulmasını ardından CHP İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu Suriye’ye olan olası müdahaleyi değerlendirdi ve AK Parti Hükümeti’ne çok sert eleştirilerde bulundu.
 

REYHANLI BELEDİYESİ’NDEN İFTAR YEMEĞİ


Reyhanlı Belediyesi Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin ev sahipliğinde Reyhanlı ilçesinde ki Saklı Bahçede iftar yemeği verildi.
 

CUMHURİYET BAŞSAVCISI TEZCAN’DAN ABDULLAH CÖMERT AÇIKLAMASI


Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan 03/06/2013 günü saat 23:00 sıralarında Armutlu mahallesinde meydana gelen toplu gösteriler sırasında Abdullah Cömert’in hayatını kaybetmesine dair yürütülen soruşturmaya yazılı açıklamada bulundu.
 

Hatay’ı birlikte kalkındıracağız
30 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, çalışmalarına ara vermeden devam etti.
 

Başkan Kimyeci,Hedefimiz 150 bin ağaç


Antakya Belediyesi kent genelinde başlattığı ağaçlandırma kampanyası kapsamında ilk adımı Yeni Sanayi Sitesi’nde başlattı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Sanayi sitesinde esnafla birlikte ektiği ilk fidan ile ağaçlandırma seferberliğine start verdi.
 

HATAY’DA BU YIL DA YETKİ SAĞLIK-SEN’DE…


Hatay’da bu yıl Sağlık-Sen’in üye sayısını 3.543’e çıkararak yeniden yetki alması nedeniyle Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Gönç konuyla ilgili bir açıklama yaptı.
 

HATAY-ALANYA MAÇI LİG TV’DE


İzmir''de Göztepe''ye yenilmesine karşın ilk oynan maçta aldığı averaj ile final oynama hakkını kazanan Hatayspor, Cumartesi günü İstanbul Atatürk Olimpiyat stadında birinci lig vizesi arayacak.
 

Kapanan yolu Hatay büyükşehir belediyesi açtı


Hatay Büyükşehir Belediyesi Erzin’e bağlı Yeşiltepe Mahallesi yoluna düşen irili ufaklı kaya parçalarına gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek kapanan yolun ulaşıma açılmasını sağladı.
 

POLİS-VATANDAŞ DAYANIŞMASI BÜYÜYOR


Hatay’ın İskenderun İlçesinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik birimi ekipleri ramazan dolayısıyla belirlediği yoksul düşkün ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli gıda maddelerinin yer aldığı yardım paketi ulaştırdı.
 

BELEDİYE MECLİSİ 10 MADDEYİ KARARA BAĞLAYACAK


Antakya Belediye Meclisi Eylül toplantısını gerçekleştirmek üzere 2 eylülde toplanacak.2 Eylül Cumartesi Günü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın başkanlığında toplanacak Toplanacak Meclis 10 maddeyi görüşecek.
 

İNSANA HARCANAN EMEKLER HİÇ BİR ZAMAN BOŞA GİTMEZ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, İlköğretim Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi. Başkan Savaş, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin ülkemizin mutlu yarınları olduğunu ifade etti.
 

TELASEMİLİ KARDEŞLER YARDIM ELİ BEKLİYOR


Suriye''deki iç savaş üçüncü yıla yaklaşırken savaşın en büyük kaybedeni de yine çocuklar oldu.Evlerini terk ederek çadırlarda yaşamak zorunda kalan milyonlarca Suriyeli içler acısı bir hayat sürüyor.
 

ÇÖKEK YAYLASI SUSUZ KALDI


Hatay’ın Dörtyol ilçesi Çökek yaylasında yaşanan sel ve heyelan felaketinin ardından yayla susuz kaldı. Vatandaşlar, cami çeşmesin doldurdukları su şişeleri ile evlerinin ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.
 

Üniversite öğrencilerinin Çanakkale etkinliğiMustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ), İskenderun Meslek Yüksek Okulunda (İMYO) 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenlendi.
 

MANGALA TURNUVASI SONA ERDİ


Alternatif Eğitici Oyunlar Kulübü ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü Avrupa Birliği Gençlik Programları Gençlik Girişimi Eylem 1.2. Kapsamında Hazırlanan TR-12- E712-2013-R3 referans numaralı Mangala Projesi kapsamında final turnuvası sona erdi.
 

BELGESİZ HAYVAN SEVKİNE CEZA


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, belgesiz hayvan ve hayvan maddesi sevki yapanlar ile ilgili denetimleri sıklaştırdı, yapılan kontrollerde çok sayıda kişiye idari para cezalara tabi tutuldu.
 

Vali Lekesiz, İskenderun’da Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı’nın Üç Yıllık Sonucunu Değerlendirdi
Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 04 Mart 2014 Salı günü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı’nın üç yılını değerlendirdi.
 

Vali Lekesiz, Saygıdeğer Yaşlılarımızı Makamında Kabul EttiHatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısı ile Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden saygıdeğer yaşlılarımızı makamında kabul etti.
 

Başkan Kimyeci,Hizmetlerimiz artarak devam ediyor


Antakya Belediyesi tüm birimleriyle kent genelinde hizmet seferberliğini aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatları doğrultusunda, Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Antakya’ya bağlı tüm mahallelerde hizmet atağına devam ediyor.
 

Hep birlikte Hatay’ı geliştireceğizBüyük Birlik Partisi (BBP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mehmet Arslan ve ilçe teşkilatı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular.
 

Savaş: “Vatandaş iyiyle kötüyü, sandıkta ayırt edecek”Antakya genelinde yaptığı hizmetlerle modern belediyecilik anlayışının Hatay’daki temsilcisi olan Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim temaslarını il genelinde yaptığı özel toplantılar, ziyaretler ve mitinglerle sürdürdü.
 

BAŞKAN SAVAŞ, “HATAY HALKI KİRLİ OYUNLARA GELMEDİ”


Başkan Savaş; “Çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz” dedi.
 

HATAY’I KRIŞTIRMAK İSTEYENLER BOŞUNA HEVESLENMESİN


Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Bugün Tv’de Haber-Aktüel Programı’nın canlı yayın konuğu oldu Savaş katıldığı programda, “Hatay insanı birbirine sevgiyle bağlıdır. Hatay’ı özellikle dinsel, etnik ve mezhepsel yönden karıştırmak isteyenler boşuna heveslenmesinler” dedi.
 

Antakya Belediyesi,Vatandaşımızın yaz mevsimini rahat geçirme amacındayız


Antakya Belediyesi’nden ilaçlama konusunda vatandaşları ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yaptı.
 

Psikolog Cavide Kaysar, “Zihninizde kaygı olmasın”Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na sayılı günler kala, sınav öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler veren Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Psikolog Hekimi Cavide Kaysar, heyecan ve strese karşı, üniversite adaylarına uyarılarda bulundu.
 

PARKE TAŞI DÖŞEME İHALESİ YAPILDI


İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kilitli parke taşı döşenmesi yapım işi ihalesi yapıldı. Belediye Brifing Salonu’nda düzenlenen ihaleyi, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek de izledi.
 

Aslan, ‘Sahte kamuoyu araştırmalarına inanmayın’MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, 30 Mart’ta seçimi kazanacaklarına inandıklarını söyleyerek, “Dedikodulara inanmayın. Güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.
 

“BAŞBAKAN ‘BENİM TERÖRİSTİM İYİDİR’ANLAYIŞINDA HARAKET EDİYOR”


CHP Hatay Milletvekili Av.Refik Eryılmaz, Tunceli Milletvekili Av.Hüseyin Aygün ile Meclis''te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın, ''O malum Tunceli Milletvekili başta olmak üzere CHP vekilleri, Suriye''deki diktatör, zalim rejimin temsilcisi gibi davranıyorlar'' açıklamasına tepki gösterdi.
 

SPOR SALONUNDA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR


Hatay’ın Belen İlçesinde yaklaşık beş ay önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak bir süre önce temeli atılan 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunun inşaatının sürdüğü bildirildi.
 

İFTAR YEMEĞİNDE BİRLİK VE BERABERLİK VURGULANDI


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz tarafından şehit yakınları ve gazi aileleri için verilen iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verildi.
 

ARMUTLUDA SULAR DURULMUYOR


Hatay´da Ahmet Atakan´ın ölümünü bahane eden gruplar geçtiğimiz Cumartesi yine sokaklardaydı. Gündüz Caddesini trafiğe kapatan gruplar kurdukları barikatları ateşe verdi.
 

Kentimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var


MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ve ilçe teşkilatı ile Belediye meclis üyesi adayları Ekincileri ziyaret ederek burada işçilerle bir araya geldiler.
 

KUSEYRİ:“HATAYSPOR’UN HER ZAMAN YANINDAYIZ”


TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurul Üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri Hatayspor Başkanı Jan Baram’ın futbolculara verilecek şampiyonluk primi ile
 

Yıldız: “Desteklemelerle birlikte ilimizi ve bölgemizi geleceğe taşıyacağız”


Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA) Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Destek ve Teknik Destek programları başvurularının 2 Haziran’dan itibaren başladığını belirtti.
 

Lekesiz, Belediyeler çiftçiyi teşvik etmeli


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ı ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.
 

SAVAŞ:“SPORCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUM”


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde kurulu bulunan Okçuluk Takımı, Gelibolu ilinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında başarılı sonuç alarak Antakya’yı, Hatay’ı en iyi şekilde temsil etti. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş elde edilen başarılı sonuçtan dolayı sporcuları kutladı ve gurur duyduklarını ifade etti.
 

BAŞKAN KUTLUDAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu yapmış olduğu yazılı açıklama ile Suriye’ye olası müdahaleye ve gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.
 

Birliğe ve huzura ihtiyacımız varMilliyetçi Hareket Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, ilçe teşkilatı ile belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Ekinciler’i ziyaret ederek işçilerle bir araya geldiler.
 

HASTA YAKINLARINA ÇORBA İKRAMI JESTİ


Antakya Belediyesi mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yaptığı uygulamayla, iftar saatinde Antakya Devlet Hastanesi bahçesinde acil servis girişinde refakatçilere, hasta yakınlarına ve hastaneye gelip giden vatandaşlara çorba ikramında bulunuyor.
 

ERZİN POLİSİNDEN 'DİKKAT EDELİM, GÜVENDE OLALIM PROJESİ'


Hatay’ın Erzin ilçesinde emniyet müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Büro Amirliği yaz dönemi Kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere “Dikkat Edelim, Güvende Olalım Projesi” kapsamında bilgilendirmelerde bulundu.
 

RAMAZAN FIRSATÇILARINA TAVİZ YOK


Halkın sağlığını korumaya yönelik rutin denetimlerini aralıksız sürdüren İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan dolayısıyla gıda üretim ve satışına yönelik faaliyet gösteren işletmelerin denetimlerini sıklaştırdı.
 

HATAYSPOR’DA İMZALAR PEŞ PEŞE


Jan Baram Başkanlığındaki Hatayspor yönetim kurulu, daha güçlü bir takım oluşturma adına dış transferde nokta atışlarına devam ediyor.
 

Kırıkhan Belediyesi Hatay Günleri’ne katılmıyor
Katılmayış nedeni olarak Belediyenin içerisinde olduğu ekonomik darboğaz olarak gösterildi.
 

Eğitim Bir Sen, ‘Olaylar çarpıtılıyor’

Eğitim-Bir Sen Kırıkhan Temsilcisi Zihni Özdil; Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulumuzda yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
 

İSDEMİR GREVİ, TÜRKİYE’YE OLAN ZARARI 3 MİLYON DOLAR


İSDEMİR Genel Müdürü Recep Özhan, basına verdiği iftar davetinde İSDEMİR’deki grevle ilgili konuştu. Özhan, İSDEMİR’deki grev nedeniyle Türkiye ekonomisinin günde 3 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.
 

Özel Antakya Yaşam Cerrahi Tıp Merkezi açıldı


Hafta sonu gerçekleşen Özel Yaşam Cerrahi Tıp Merkezi görkemli bir törenle hizmete girdi.
 

Kerimoğlu,’Hasta bebek doğumlarını engelleyeceğiz’
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Genel Sekreter Esen Vural ile birlikte Antakya merkeze bağlı Serinyol beldesi, Derince köyünde oturan hasta ve hasta ailelerine bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdi.
 

Arsuz, Türkiye Yelken Şampiyonası’na hazırlanıyor


Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Optimus Yelken müsabakaları 16-22 Haziran tarihleri arasında Arsuz’da düzenlenecek.
 

CHP başkanı İbrahim Yaman, mazbatasını aldı.CHP''den Defne ilçesinde Belediye Başkanı seçilen İbrahim Yaman, mazbatasını aldı.Yaman ve beraberindeki meclis üyeleri, Hatay Adliye binasında düzenlenen törenle, Hakim Murat Yücel''den mazbalarını aldı.
 

DOĞA İÇİN ÇAL GURUBU BUGÜN ANTAKYA DA


“05 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında MC 1100 organizasyonunda Antakya’ya gelen Doğa için çal ekibi ,Antakya çevre koruma derneği desteği ile önce fidan dikimi etkinliği ve sonrasında güzel bir konser ile sevenlerine unutulmaz bir gün yaşatacak.
 

500 KOMBİNEDEN 150 KALDI


Geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan “500 Gönüllüye 500 Kombine” projesi, kombinelerin baskıdan çıkmasının ardından satışlara başlandı.
 

ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ GEREKİYOR


Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi İl Eylem Planı Toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı. Vali Lekesiz, çocuk işçiliğinin çok sayıda etmenin sonucu olarak ortaya çıktığını ifade ederek, ivedilikle çözüm üretilmesi gereken, çok boyutlu bir sorun olduğunu söyledi.
 

Tarım alanlarında don zararıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım alanlarında meyve bahçeleri, sebze alanları, hububat, şekerpancarı, ayçiçeği tarlalarında yörelere göre 29-31 Mart tarihleri arasında yaşanan don, bazı yerlerde fırtına ve dolunun zarara neden olduğunu bildirdi.
 

YİBO En Kaliteli Eğitim için incelendi


Hatay’ın en kaliteli okulu seçilen Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu, Türkiye genelinde ilk 10′a kalarak birincilik için görücüye çıktı.
 

Ergin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla iki ayrı mekanda düzenlenen etkinlikte kadınlarla bir araya geldi ve günlerini kutladı.
 

KOMBİNEYE TALEP GİT GİDE BÜYÜYOR


Hatayspor bir yandan iç ve dış transfer çalışmalarını sürdürürken, yönetim kurulu tarafından başlatılan “500 gönüllüye 500 kombine” satışlarına da hız verdi.
 

Bağımlılığa karşı mücadeleİskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, Yeşilay Haftası nedeniyle Emniyet Müdürlüğünde alkol ve uyuşturucu bağımlılığına karşı, İKEM’li öğrencileri bilgilendirdi.
 

HATAY İÇİN METEOROLOJİK UYARI


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden verilen bilgiye göre Bölgemizin Orta Akdeniz üzerinden yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
 

YAYLADAĞI’NDA ÇİLEK HASADI…


“Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, çiftçimizin yüzünü güldürdü”
 

Kadıoğlu: “Vatandaşımız için durmadan çalışıyoruz”


Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilcisi Şair Nebih Nafile, öykü yazarı Canan Başkaya ve ressam Atıf Soğuksu ile Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, başarı dileklerinde bulundu.
 

KIRIKHANSPOR “VOLKAN SERİM’İN SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR”


Kırıkhanspor kulübü, Hataysporla sözleşme imzalayan Volkan Serim’in halen kulüple sözleşmesinin devam ettiğini açıkladı.
 

Engellilere hibe desteğiKendi işini kurmak isteyen engellilere, hibe desteği veriliyor.
 

LEKESİZ VATANDAŞLARLA İFTAR AÇTI


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz; eşi Zehra Lekesiz ile birlikte vatandaşların iftar sofralarına konuk oluyor.
 

BARIŞA SES VER, SAVAŞA HAYIR


Barışa ses verdi''ler savaşa dur dedi''ler. Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilcisi Nebih Nafile öncülüğünde “Barışa Ses Ver, Savaşa Hayır” temasıyla hazırlanan etkinlikte aralarında şair, yazar, sanatçı, müzisyen ve basın emekçilerinin de bulunduğu bir toplantı gerçekleştirildi.
 

TÜRKOĞLU YAYLALARDA HALKLA KUCAKLAŞTI


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ile AK Parti Dörtyol ve Erzin İlçe Teşkilatları’nın Karagöl, Karıncalı, Üçkoz, Büyük Bağrıaçık, Küçük Bağrıaçık, Sırapınar, Taşlıufacık Yaylaları ve Küllü Köyü’ne gerçekleştirdikleri ziyaretler, halkın coşku dolu karşılamalarına ve büyük izdihama sahne oldu.
 

TÜRKOĞLUNDAN, MÜFTÜ TANERE ZİYARET


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı ile birlikte Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ne yeni atanan Dörtyol İlçe Müftüsü Hüseyin Taner’i ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.
 

CHP ADAY ADAYLARI BAŞVURUSUNDA SON TARİH 31 TEMMUZ


CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere katılacak belediye başkan aday adayları ile belediye meclis aday adaylarının başvurularını en geç 31 Temmuz tarihine kadar yapmaları gerektiğini bildirdi.