975x100 Reklam Alanı

YAZARLAR

Eğitimde yarı yıl tatili başladı


Okul öncesi ,ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini alarak 15 Eylül Pazartesi günü başlayan 2014-2015 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline başladı.
 

Kırıkhan’da üstyapı çalışmaları devam ediyor


Kırıkhan Belediyesi tarafından sürdürülen üstyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 

Yaman:“Uğur Mumcu’yu saygıyla ve özlemle anıyoruz”


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman 24.Ocak.1993 yılında katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu’yla ilgili bir basın açıklamasında bulundu, “Gazeteci yazar Uğur Mumcu bundan 22 yıl önce hain bir bombalı saldırıcı sonucu aramızdan ayrıldı.
 

KKTC Bakanı Taçoy’dan Başkan Savaş’a anlamlı ziyaret….


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
 

Türkiye genelinde 2014 yılında 1,165,381 konut satıldı…


Konut satışlarında 2014 yılında, İstanbul 225 454 konut satışı ile en yüksek paya (%19,3) sahip oldu.
 

Başkan Savaş:“Halkla her zaman iç içe olacağız”


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınözü İlçe Başkanı Hamit İsaoğlulları ve Altınözü ilçesine bağlı mahalle muhtarlarını ağırladı.
 

MKÜ Hastanesi Türkiye'de bir ilke daha imza attı.


Hatay Samandağı ilçesinde bulunan 37 yaşındaki B.Ç adlı hasta 7 yaşında iken bilinmedik bir şekilde solunda başlayan ağrılar ve akabinde idrarın cildinden gelmesi üzerine, bölgede bulunan üniversite hastanesine başvurmuş fakat netice alamamıştı.
 

HBB itfaiye personellerine iletişim eğitimi


Ekip ruhu ve etkili iletişimle sorunları hızlı çözülecek
 

KKTC Bakanı Taçoy,Vali Topaca’yı ziyaret etti…


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sayın Hasan Taçoy ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.
 

Alhasoğlu:“Kadınlar AKP Hükümeti Tarafından İntihara Sürükleniyor”


Amik Ovasındaki çalışmaları yürüten Doğu Akdeniz Kadın Dayanışma Platformu Başkanı Suzan Alhasoğlu çalışma ile ilgili yaptığı değerlendirmede, çalışmanın kadınlarla yüz yüze görüşülerek ve evlerde düzenlenen toplantılar biçiminde yapıldığını belirtti.
 

Uzundurukan’dan Hüseyin Şanverdi’ye veda ziyareti…


Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan; Reyhanlı Belediye Başkanına ziyarette bulunarak veda etti


 

Akdaş:“Hiçbir not çocuklarınızdan değerli değil”


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk yarı yılını son ermesinin ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında, hiçbir not ve karnenin çocuklarımızdan daha değerli olmadığını belirtti.
 

Hassa’da Satranç Antrenörlüğü kursu düzenlendi…


Hassa Belediyesi Konferans Salonunda, Türkiye Satranç Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından Satranç Antrenörlüğü kursu düzenlendi.
 

Seyfi Dingil:"Çocuklar bizim geleceğimiz"


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Dr Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu karne törenine katılarak, öğrencilere boyama kitabı ve kalem setinden oluşan hediyeler verdi.
 

Erkal:“20. yılımızı coşkuyla, umutla kutluyor, daha nice yıllara…”


Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal,Eğitim-Sen yirminci yılı dolasıyla bir basın açıklaması yaptı.
 

Hatay İli Ulaşım Master Planı İskenderun çalıştayı gerçekleştirildi…


Hatay ili Ulaşım Master planı İskenderun çalıştayı İskenderun Belediyesi Meclis salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.