SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Samandağ belediyesinden büyükşehir’e teşekkür


Samandağ Belediyesi çabasıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okul,ibadet yeri,kamu,taziye yerlerin yönelik tadilat ve düzenleme çalışmaları yapıldı
 

Samandağ’da problemler bir bir çözülüyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde atıksu hattı eksikliği tespit edilen bölgelerde projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.
 

İSDER yönetimi kahvaltıda buluştu


Kısa adı İSDER olan İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri kahvaltıda bir araya gelerek İskenderun ile ilgili istişarelerde bulundular
 

Başkan Culha çalışmaları inceledi


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Akçalı Mahallesi Çamçiftlik Karayolu Bağlantı Yolu’nda başlayan sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceleyerek, teknik ekipten çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

Başkan Vurucu: Hatay'ın toplam 15 ilçesi var, 6 ilçesinin borcuna denk bir borçla karşılaştık


Hatay'ın Belen ilçesinde belediyenin önceki döneminden 73 milyon lira borcu bulunduğu, bu konuda soruşturma başlatıldığı bildirildi
 

Başkan Seyfi Dingil yeni yol çalışmalarını inceledi


İskenderun Belediyesi şehir genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yapım çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
 

Reyhanlı’da,Suriyeli otistik çocuklara özel merkez


Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak aileleriyle Türkiye'ye gelen Suriyeli otizmli çocuklar, Reyhanlı'da kendileri için hizmete giren merkezde hayata bağlanıyor.
 

Hatay Milletvekili Ertem Kilis saldırısını yerinde incelediHatay Milletvekili Dr. Birol Ertem CHP parti müfettişi olarak gittiği Kilis'te, füze saldırılarının yapıldığı yerlerde incelemelerde bulundu ve öldürülen vatandaşlarımızın evlerine taziye ziyareti yaptı.
 

Makam aracına zarar veren şahıs yakalandı


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in Belediye Binası önünde park halinde duran makam aracına zarar veren şahıs yakalandı.
 

Başkan Paç’dan ücretsiz taşıma hizmeti


Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç, ilçeye sunmuş olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, İlçe merkezinden Kumlu Devlet Hastanesine Ücretsiz Taşıma hizmetini hayata geçirdi.
 

Uzunbağ’da eski kanal hatları tarihe karıştı


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Samandağ ilçesine bağlı Uzunbağ Mahallesi’nde yetersiz gelen ve eski olan kanalizasyon hatlarının yenilendiğini açıkladı.
 

“AB’nin Suriye kotası, Türkiye için belirsiz bir yolculuktur”


CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Geri Kabul Anlaşması’nın uygulanmasını öne çeken tasarıya TBMM Dışişleri Komisyonu’nda Muhalefet Şerhi düşmüştür.
 

“Cezalar geri çekilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz “Eğitim Sen Hatay şubesi adına Şube sekreteri Ayhan Erkal, görevden alınmalarla iligili yaptığı açıklamada:”Ülkemizde ve özelde ilimizde yaşanan, giderek artan baskıcı, otoriter ve anti demokratik uygulamalarla yine karşı karşıyayız.
 

Ziraat odaları toplantısı Belen’de düzenlendi


Koordinatörlüğünü Belen Ziraat Odası Başkanı ve İl Koordinatörü Selahattin Yalman tarafın Hatay ilinde bulunan Ziraat Odası Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.
 

“Kut’ül Amare Çanakkale’nin ikiz kardeşidir”Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ’ un Kutül Amare zaferin 100. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesaj.
Kut’ül Amere Osmanlı ordusunun Irak’ ın Kut Bölgesinde İngilizlere karşı 29 Nisan 1916 yılında kazandığı büyük zaferdir.
 

Antakya Belediyesi ekipleri yol çalışmalarını sürdürüyor


Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Açıkdere, Karlısu ve Dikmece Mahalleleri’nde yol açma ve malzeme serme çalışması gerçekleştirdi.