YAZARLAR

İskenderun Belediye meclisi toplandı


İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere 03.09.2015 Perşembe günü Saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda toplandı. Belediye Başkanı Seyfi Dingil Başkanlığında toplanan meclisin birinci maddesi olan ilaçlama ekibi ile temizlik işini yapan personellerin nakliyesinde kullanılmak üzere 2 adet sıfır minibüsün alınması ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.
 

Hatay Valiliği: İddia detaylı olarak araştırılıyor!..


Hatay Valiliği 03 Eylül 2015 Perşembe günü bazı internet haber portallarında yer alan ve Suriye uyruklu bir kadının bir asker tarafından cinsel saldırıya uğradığı iddiaları üzerine yapılan inceleme neticesinde kamuoyuna açıklamada bulundu.
 

2015-2016 eğitim öğretim yılı öncesi eksikler görüşüldü


Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başkanlığında Kırıkhan İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı.

Kırıkhan İlçesi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gündemli bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.
 

Büyükşehir’den İskenderun’a sert açıklama


Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun’da 3 personelin darp edildiğini iddia edilmesinden dolayı bir basın açıklaması yayımladı.HBB tarafından yapılan açıklama da şunlara yer verildi:
 

Siyaset yapmanın değil hizmet üretmenin derdindeyiz


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ilçeler genelinde düzenlediği sorunlara çözüm odaklı hizmet istişareleri kapsamında Kırıkhan’da birtakım temaslarda bulundu.
 

Adaletin güçlü olduğu ülkeler güçlü toplumlardır


Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Yeni Adli Yılın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 

“Su faturaları geciktirilmeden ödenmelidir”


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), bazı siyasilerin vatandaşları, su faturaları konusunda yanılttığına dair alınan duyumlar üzerine bir açıklama yaptı.
 

Belen’de esnafa hijyen eğitimi düzenlendi


Geçtiğimiz günlerde, Valiliğin İl merkezinde gerçekleştirdiği gıda güvenliği toplantısı çerçevesinde; gıda üretimi, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik, ilçemizde Kaymakamlığımızın talimatı doğrultusunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik personellerince 01-03 Eylül 2015 tarihlerinde Kaymakamlık Konferans salonunda Belen’de faaliyet gösteren esnaflarımıza yönelik olarak 3 gün süre ile hijyen eğitimi düzenlendi.
 

Başkan Şanverdi zabıta haftası'nı kutladı
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, zabıta teşkilatı’nın kuruluşunun 189’ncu yıldönümü nedeniyle Reyhanlı Belediyesi zabıta müdürlüğünü ziyaret ederek zabıta haftası’nı kutladı.
 

Zabıta haftası çiçeklerle kutlandı


1-7 Eylül Zabıta Haftası olması sebebiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Hatay halkına ve köprü esnafına Asi Köprüsü’ nde çiçek dağıttı.
 

Üreticilerimizin pazarlık güçleri yok


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, aşırı yağışlar sonucu oluşan hastalıkların, patateste rekolteyi beklenenin altına çektiğini bildirerek, “Rekoltede yüzde 16’lık bir artış bekleniyordu. Odalarımızdan aldığımız bilgilere göre, üretim, yaşanan hastalıklar nedeniyle geçen yılın seviyelerinde gerçekleşecek gibi görünüyor” dedi.
 

“Yönelik yeterlilik odaklı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi” projesi başladı


HAK-İŞ Konfederasyonu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) işbirliğinde gerçekleştirilen “Çalışanlara Yönelik Yeterlilik Odaklı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” Projesi 9 il ve 1 ilçe merkezinde eşzamanlı başladı.
 

Çözüm süreci değil, ihanet süreci


MHP Hatay İl Başkanı Lütfi KAŞIKÇI, dün akşam saatlerinde Koza Tv’de canlı yayınlanan Derin Manşet adlı programa katılarak Murat BERHUN’un konuğu oldu. Kaşıkçı, yaşanan terör olaylarına ve yaklaşan erken seçim ile ilgili düşüncelerine yer verdi.
 

Dörtyol' da yer fıstığı hasadı


Yeniyurt mahallesinde ve çevre sinde ekili bulunan yer fıstıklarının hasadına başlanması nedeni ile Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal üretimi yapılan tarlalardaki çiftçileri ziyaret etti.
 

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır


Hatay İhtiyaç Akademi’ “En İyi Ekip” ve “Genel Tekrar Dersleri Branşlarında Türkiye Birinciliği” ödülüne layık görüldü.
 

Hatay iş dünyası sorunlarını masaya yatırdı


Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneğinin ev sahipliğinde Savon otelde “Hatay İş Dünyası Çözüm Buluşması “ toplantısı yapıldı.

Toplantıya Hatay’da bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları, Sanayici ve İş Adamları Dernekleri, Girişimci Dernekleri, Organize Sanayi Bölgeleri, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği, Doğu Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu, SMMMO, UND ve TOSYÖV başkanları ve temsilcileri ve ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.