SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Çankaya: 2 Yıl içerisinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik
Hatay Genç İşadamları Derneği(HAGİAD) 2016 yılı olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
 

Defne’de “Etkili İletişim Semineri”


Defne Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Defne Belediyesinde görev yapan personele yönelik “etkili iletişim” semineri düzenlendi. Gurup çalışmaları halinde düzenlenen seminer İl sağlık Müdürlüğü personeli Sosyal Çalışmacı Derya Üregen Şahutoğlu tarafından verildi.
 

Şehidimiz Cuma Bilek’i toprağa verdik


Şırnak’ta bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesinde şehit düşen 28 yaşındaki Polis Memuru Cuma Bilek’in cenazesi, İlimiz Antakya İlçesi Açıkdere Mahallesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 

Samandağ Belediyesinden çevre bilinci çalışması


Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla Samandağ İlçesinde Pazartesi pazarında çalışan esnaflara poşet dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.
 

Başkan Seyfi Dingil Litvanya’dan gelen konuklarını ağırladı


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Avrupa Birliği projesi kapsamında İskenderun’a gelen gençleri makamında ağırladı.
 

İSTE Denizcilik MYO öğrencileri finalist oldu


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu'nun "Yönetim ve Organizasyon Bölümü" Lojistik Programı öğrencileri; Hasret Karakaş, Sevim Özkan ve Zühre Avcı, 13'üncüsü düzenlenen ve 78 farklı üniversiteden 192 takımın başvurduğu Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nda kategori 1'incisi olarak finale katılmaya hak kazandı.
 

Müzik yarışmasında kazananlar belli oldu


Defne Okulları’nın 18 Mayıs-5 Haziran arasında düzenlediği DEFNEFEST etkinlikleri kapsamında 27 Mayıs tarihinde yapılan Müzik yarışması Hatay’daki okullar arasında büyük yankı uyandırmış ve yüksek katılım sağlamıştır.
 

‘Aşık Mahzuni Şerif, Anadolu insanını olduğu gibi kabul eden ozanımızdı’


Aramızdan ayrılışının 14.yıldönümünde büyük halk ozanımız Aşık Mahzuni Şerif’i Hacıbektaş’ta törenle andık.
 

İskenderun’da TOMA’lar Furkan Vakfı Cemaati üzerine sürüldü


Furkan Vakfının İskenderun'da bir düğün salonunda düzenlemeyi planladığı konferansa güvenlik gerekçesiyle izin verilmemesi üzerine ilçeye gitmek isteyen grup, geçişlerine izin verilmeyince otoyolu trafiğe kapattı
 

Hatay uyan, şehidimiz var


Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Cuma Bilek'in Antakya’daki baba evine acı haber ulaştı
 

Antakya Medeniyetler Korosu, CKM’de “Barış” için söyledi


Geçtiğimiz hafta içerisinde New York’ta Türk Günü Festivalinde iki başarılı konser vererek gönüllerde taht kuran Antakya Medeniyetler Korosu dönüşte ayaklarının tozu ile İstanbul Caddebostan Kültür Merkezinde harika bir konsere daha imza attı.
 

Girişimcilik kursuna katılanlar belgelerini aldı


İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında girişimcilik kursunu tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri verildi. İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında gerçekleştirilen Belge dağıtım töreninde İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ve eski Başkan Alaaddin Özbülbül, girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgelerini takdim eti
 

‘Hatay’ın ekonomisi ile ilgili sorunların takipçisi olacağız’


HASİAD Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Tahsin Kabaali açıklamasında: “Yeni yönetim kurulu olarak görevi devraldığımız 16 Ocak 2016 tarihinden sonra ikinci kez basınla bir araya gelmekteyiz. Yaptığımız ilk basın toplantısında Hatay’ın Suriye krizi öncesi ve sonrasında değişkenlik gösteren ekonomik verilerin karşılaştırmasını yapmış ve yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi sıralamış, ayrıca HASİAD olarak takip edeceğimiz projelerimizi paylaşmıştık. Aradan geçen dört ayda Hatay’ın ekonomik verilerini, gelişmelerini, Türkiye Ekonomisi içindeki seyrini yakından takip etmeyi sürdürdük.
 

‘Gençlerimiz ülke için paha biçilmez hazinedir’


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman okulların yılsonu etkinliklerine katılarak mezun olan gençlerle bir araya geliyor. 2015-2016 eğitim yılı sonu etkinlikleri kapsamında Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nin kep giyme törenine katılan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman gençlerle sohbet edip gelecekle ilgili beklentileri hakkında görüş alış verişinde bulundu.
 

Defne Belediyesi Çukurova Belediyeler Birliğine üye oldu


Defne Belediyesi kurumsal kimliğini güçlendirmek, Yerel yönetimlerdeki gelişmeleri daha yakından takip edebilmek amacıyla Çukurova Belediyeler Birliğine üye oldu. Defne Belediye Meclisinin 04.05.2016 tarihli toplantısında Çukurova Belediyeler Birliğine üye olma kararı alan Defne Belediyesi yasal prosedürleri yerine getirerek Çukurova Belediyeler Birliğine katıldı.
 

HBB, tarih bilinci aşılayan gezilere destek veriyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kültürel değerlere ve sosyal etkinliklere verdiği önem doğrultusunda tarihi gezilere sağladığı desteklerle takdir topluyor.