YAZARLAR

Selama ve gülmeye ihtiyacımız var


Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Tüm Sanayici İş Adamları Derneği'nin (TÜMSİAD) düzenlediği “Bir Selam Bir Tebessüm’’ adlı konferans programına katıldı.
 

Serhat Tabanca ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor


Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisinde coşkulu bir kalabalık ile Milletvekili aday adaylığını açıklayan Av.Serhat Tabanca ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.
 

Yasa çıkaran meclise kadın eli de değmeli


Samandağ Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim, Kadın cinayetleri ve siyaset” konulu panel Samandağ Yeni Çarşı Meclis Salonunda gerçekleşti.
 

Devletin çivisi çıktı


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, devletin çivisinin çıktığını iddia etti.
 

Çözüm süreci bir ihanet sürecidir


Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticileri Hatay’da yaptıkları toplantıda çok ciddi konuştular:
 

Yol bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, il genelinde bakıma ihtiyacı olan okullarda asfalt ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
 

Samandağ Belediyesi larva ile mücadele başlattı


Samandağ Belediyesi sinek mücadelesi çerçevesinde larva çalışması başlattı.
 

Anadolu Partisi Hatay’da seçim startını verdi


Kuruluşunu kısa bir süre önce gerçekleştiren Anadolu Partisi, 7 Haziran seçimlerine hazırlanıyor.
 

Gelecek nesillere modern bir kent bırakacağız


Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Park Bahçe Müdürlüğü’ne verdiği talimatlar doğrultusunda refüjler, kavşaklar ve meydanlarda estetik ve güzel görünüm kazandırmak amacıyla yeşillendirme peyzaj çalışmaları başladı.
 

Belen’de çiftçilere alıç fidanı dağıtımı yapıldı


Belen Kaymakamlığı’nca Aşılı Alıç meyvesi üretimini arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında, alternatif ürün oluşturma ve çiftçilerin ekonomik seviyelerini yükseltme amacı ile temin edilen 24.000 adet çıplak köklü ve 1.500 adet tüplü olmak üzere 25.500 alıç fidanı düzenlenen törenle 247 çiftçiye teslim edildi.
 

Ormanlarımıza sahip çıkmalıyız


Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu Orman Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 

Belen’de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi


Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ortaokullar arası Taekwondo İl seçmelerinde dereceye giren sporcuları ve 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
 

Ok yaydan çıktı


Cadde Grubu tarafından yapılan yazılı açıklamada ok’un yaydan çıktığı ifade edildi.
 

Taklit tarihi eserlere el konuldu


Gümrük Muhafaza Ekiplerinin İskenderun’da gerçekleştirdiği operasyonda tarihi eser olarak piyasaya sürülmek istenen 24 parça sahte eşya ele geçirildi
 

Hayat Bir Sahne İse Tiyatro Hayattır


Kumbara Sanat ve Tiyatro Karnaval’ın yönetmenleri ve oyuncuları 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Ulus Meydan’ında ortak basın açıklaması yaptılar.
 

Patriot sisteminin Hatay’da da kurulması gerekmiyor mu?


Milletvekili Oran’dan Başbakan Davutoğlu’na soru önergesi: