YAZARLAR

SNP eğitim kurumları ile AIESEC arasında temsilcilik sözleşmesi imzalandı


SNP Eğitim Kurumları eğitim alanında benimsediği yenilikçilik ve sürdürülebilir başarı politikalarını kendi bünyesinin dışına çıkararak AISEC ile kurumsal partnerlik anlaşması gerçekleştirmiştir. Bu anlaşma sonucu SNP eğitim kurumları öğrenci değişim programları ile kültürler arası köprü kurma yolunda büyük bir adım atmış bulunmaktadır. Bu eğitim anlaşması ile okulumuz 2015 Eylül ayı itibari ile 8 dilde eğitim vermek için tüm çalışmalarını tamamlamıştır.
 

Mursi’nin idam kararının seçim malzemesi yapılması şık değil


Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan seçim çalışmaları kapsamında Hassa İlçesini gezerek vatandaşlara projelerini anlattı.
 

Defne Belediyesi Okul ziyaretlerini kararlılıkla sürdürüyor


Defne İlçesinde eğitim veren toplam 88 okuldan 84’ünde incelemelerde bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “okul inceleme programımızı Okullar Kapanmadan önce tamamlayacağız.
 

Mimarlık öğrencilerinden Çanakkale Gezisi


MKÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri Yaptıkları Teknik Geziyle Önemli Yerleri Görme Fırsatı Yakaladı
 

HATSU, Samandağlı muhtarlar ile biraraya geldi


‘50 yılın içmesuyu sefeberliği’nde samandağ payına düşeni alacak
 

Yavuz:MHP’yi ilk sıraya taşıyacaz


MHP Hatay 2. Sıra Milletvekili Adayı Prof.Dr. Celalettin Yavuz, Dörtyol-Erzin ağırlıklı bir program yürüttü. Öğle saatlerinde Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’la birlikte önce Kuzuculu’da akrabası Mustafa Toksoy ve Kemal Çevik’in oğullarının “Bayrak Yemeği”ne katıldı. Daha sonra da Erzin’de bir diğer düğüne katıldı.
 

Doğakadan iyi tarım uygulamaları paneli


Bölgemizdeki çiftçilere İyi Tarım Uygulamaları’nı tanıtmak, farkındalık oluşturmak ve tarımın daha bilinçli yapılmasına katkıda bulunmak amacıyla Osmaniye Valiliği öncülüğünde ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ve Osmaniye Ziraat Odası işbirliği ile Osmaniye Valiliği Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu’nda "İyi Tarım Uygulamaları Paneli" gerçekleştirilmiştir.
 

Hataya bölgenin en büyük yaş sebze ve meyve hali yapılıyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya-İskenderun karayolu üzerine 129 bin metre kare büyüklüğünde hazine arazisi üzerine sağlıklı ve ulaşımı daha rahat modern yaş sebze ve meyve hali yapım çalışmalarını başlattı.
 

Hassada ödüllü satranç turnuvası gerçekleştirildi.


Hassa'da, "Satrancın Şahı Hassa" adlı satranç turnuvası düzenlendi.
 

Talasemi etkinliklerinde panayır coşkusu


Dünya Talasemi Günü etkinlikleri kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Antakya ve İskenderun’da düzenlenen panayır şenlikleri coşkuyla geçti.
 

HBBden amatör futbol kulüplerine yardım


Hatay Büyükşehir Belediye'si (HBB) Hatay'da TFF'ye tescilli 68 amatör futbol kulübüne yeni sezon kulüp vize işlemleri için destek amacıyla kulüp başına 1000 TL olmak üzere 68 bin TL destekte bulundu.
 

HBBden uzman antrenör eşliğinde spor hizmeti


Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı '' Her Yaşata Her Alanda Yaşam Boyu Spor'' sloganıyla Büyükşehir Antakya parkında spor sevenlere uzman antrenör eşliğinde spor yaptırıyor.
 

Defne Hastanesi’nin resim sergisi ödülleri verildi


Özel Defne Hastanesi 7. geleneksel “Hayvan Sevgisi” konulu resim yarışmasının ödül töreni yapıldı.
 

Başkan Savaş Erzin halkı ile bir araya geldi


Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, birlik beraberlik ve çözüm üretme toplantıları kapsamında halk buluşmalarına devam ediyor.
 

Son Gün 31 Mayıs


Antakya Belediyesi emlak ve iş yerleri için çevre temizlik vergisi konusunda hatırlatmada bulundu
 

Kadınların iş sahibi olmalarını önemsiyoruz


Defne Belediyesi ve Defne Kent Konseyinin işbirliği ile sürdürülen ipek böceği yetiştiriciliği ile ilgili çalışmalar devam ediyor.