YAZARLAR

Asker:“Doğaya Verilen Zararın Sonucu Yıkım Oldu”


Antakya Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selda Asker, Mart ayından bu yana takip ettiklerin ve ilgili kurumları defalarca göreve çağırmalarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını belirtti.
 

Gönç“Hatay’a doktor ve sağlık çalışanı desteği verilsin artık”


Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hatay, 1.5 milyona yaklaşan nüfusu, kent-kırsal yerleşim oranının hızlı bir şekilde kent lehinde artması, tarım ve sanayinin gelişmiş olduğu, kültür ve turizmin de özellikle son 5 yılda önemli sektörlerden biri haline geldiği sınır ilimiz olduğunu belirtti.
 

Dörtyol’da “Ahıska’dan Anadolu’ya” konferansı


Hatay’ın Dörtyol ilçesinde “Ahıska’dan Anadolu’ya” adlı konferans düzenlendi.
 

Başkan Kimyeci sel anında vatandaşları yalnız bırakmadı


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sel afeti ve sonrasında zarar ziyan gören esnafa ziyarette bulundu geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

MKÜ Rektör adayı Kaya:“Akılcı ve bilimsel çözümler üreten üniversite olacağız”


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Hasan Kaya, Bilgi üretebilen, ürettiği bilgi ve teknolojiyi insanlığın hizmetine sunabilen, karşılaştığı sorunlara akılcı ve bilimsel çözümler üretebilen bir üniversite olabilmek için aday olduğunu söyledi.
 

Büyükşehir Dörtyol ve Erzin’de sel sonrası yaraları sarıyor


Geçtiğimiz günlerde Dörtyol ve Erzin’de yaşanan sel felaketine ilk müdahaleyi gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi olmuştu. Selin yaşandığı ilk anlarda Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sel bölgesine gitmiş ve bölgede incelemeler yapıp durum hakkında bilgiler almıştı.
 

Defne Belediyesi, sel felaketinin ardından yaraları sarmaya devam ediyor


Geçtiğimiz cuma günü yoğun yağışın neden olduğu sel felaketinde Defne Belediyesi’nin zamanında müdahale etmesi sonucu, su baskınları ve hasarlı bölgeler kısa sürede kontrol altına alınmıştı.
 

Arsuz’a komşu desteği…


İskenderun Belediye Başkan Vekili Mehmet Başlak, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük ve Belediye Meclis Üyesi Halit Akıncı ile birlikte, Arsuz’da yaşanan sel felaketinden dolayı hem geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunmak, hem de sel felaketinin etkilerini yerinde görmek üzere Arsuz’a geldi.
 

Prıme Mall Antakya 3.yıl etkinliklerinde yıldız yağmuru


Prime Mall Antakya’nın 3. Yıldönümü kutlamalarına yıldız yağdı. Ünlü manken-oyuncu Vatan Şaşmaz, Çarkıfelek etkinliğinde Prime Mall Antakya ziyaretçilerine yüzlerce sürpriz hediye dağıtırken, Pazar günü de ünlü manken Elif Ece Uzun’un da katıldığı geleneksel sonbahar-kış defilesi renkli görüntülere sahne oldu.
 

İskenderun’da iş makineleri kundaklandı


İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesinde orman yolu yapımında kullanılan iş makineleri kimliği belirsiz kişilerce kundaklandığı öğrenildi.
 

HGC Başkanı Yetişen’e: “Toplumsal Barışa Katkı Ödülü”


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen ve ayrım gözetmeden yapılan çalışmalar nedeniyle “Toplumsal Barışa Katkı Ödülü”ne Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen’i layık gördü.
 

İskenderun Belediyesi’nden köprü yapımı


İskenderun Belediyesi’nce, Yıldırımtepe ve Gültepe Mahalleleri arasındaki dere üzerinde menfez (betonarme köprü) yapımına başlandı.
 

İKEM’in projesi, Almanya’da ilgi gördü


Kültürlerarası ortak ritim duygusunun geliştirilmesi amacıyla aralarında Özel İKEM Koleji’nin de yer aldığı, “Willkommen Türkei” (Hoş geldin Almanya!) projesi kapsamında giden öğrenci ve öğretmenleri Almanya’dan döndü.
 

İskenderun Kızılay afet alarmında


Hatay ve çevresini etkisi altına alan kuvvetli yağış nedeniyle olası bir afet için Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi gereksinim malzemelerini depolarında hazır tutuyor.
 

Başkan Savaş “Hatay’ın birliği ve beraberliğine gönül vermiş insanlarız”


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Savaş, hiçbir siyasi ve bölgesel ayrım yapmadan herkese el uzattıklarının altını çizdi.
 

Radyo Üniversite 3. Yaşını Kutladı


Radyo Üniversite’den Unutulmayacak Konser